fbpx
 • חדשות ואירועים

  תערוכת היאכטות והסירות דיסלדורף 2023

  חדשות ואירועים

  סוף סוף היא חוזרת תערוכת דיסלדורף 2023 בעוד פחות מחודש  כבכל שנה בחודש ינואר תערך תערוכת היאכטות והסירות הגדולה באירופה באולמות סגורים תשעה ימים של אירוע מרהיב עם מאות דגמים, שפע חידושים וטרנדים חדשים בעולם השייט, אווירה של חדשנות ואומנות מרתקת. צוות אקוה מרינה יהיה שם ואנו שמחים להזמינכם להצטרף אלינו אל תערוכת דיסלדורף 2023.     מותג היאכטות היוקרתי פרינסס יציג בתערוכה מבחר רב של דגמים ומכל הסדרות שמיוצרות על ידי היצרן הבריטי. בין הדגמים שיוצגו בתערוכה תערך השקה עולמית ל-2 דגמים : X-80 מרשימה ומפוארת  S-72 אלגנטית וספורטיבית בנטו מנועיות מותג השייך לקונצרן היאכטות והסירות הגדול בעולם אשר יציג בתערוכה הקרובה מספר רב מאוד של דגמים: אנטרס – 7 / 8 / 9 / 11 פלייר – 7 / 8 / 9 / 10 גראן טוריזמו – 36 / 41 / 45 סוייפט טרולר 48 גראנד טרולר 62 באלי יציגו את דגם ה- 4.4 קיימים בו מאפיינים ייחודיים של המותג  סיפון פיברגלס עם קוקפיט נוסף בחרטום היאכטה דלת סלון מתרוממת  ועוד לפרטים נוספים חייגו: 050-7644436

  קראו עוד

  בדרך לרכישת יאכטה – סירת מנוע או סירת מפרש?

  חדשות ואירועים

  יאכטה היא הרבה יותר מעוד סמל סטטוס, רכישת יאכטה יכולה לשדרג לכם משמעותית את איכות החיים. תוכלו לצאת להפלגות לבד, עם בן/בת הזוג, עם חברים או עם המשפחה, תוכלו אפילו להפליג עד למדינות אחרות, או סתם לנוח מדי פעם על סיפון היאכטה בנמל העגינה ולהרגיש שאתם חיים את החיים הטובים. בין אם אתם מחפשים יאכטה למכירה יד שניה, או יאכטה חדשה מהניילונים, לפני שאתם מבצעים את הרכישה חשוב שתחליטו אם אתם מעדיפים סירות ספורט, סירות מנוע או סירות מפרש. ההבדלים ביניהן משמעותיים, ולכל אחד יתאים משהו אחר לפי צרכיו האישיים. אז מה יותר מתאים לכם? בואו נבין קודם מה מאפיין את כל אחד מסוגי היאכטות: סירת מנוע סירות המנוע מהירות במיוחד, ובהתאם גם צורכות הרבה דלק. בנוסף, הן מאוד מרווחות ומאפשרות כמות נוסעים רבה יותר על גבי הסיפון, ובשל כך פופולריות במיוחד בקרב משפחות וקבוצות גדולות. לרוב סירות המנוע יותר יקרות, אבל לא בהכרח, הכל תלוי בדגם. החיסרון העיקרי הוא כאמור בצריכת הדלק, חשוב תמיד לקחת בחשבון את נושא הדלק, כי אם הוא יסתיים באמצע ההפלגה – אתם בבעיה גדולה. אם אתם מתכננים לרכוש יאכטה כדי להפליג למרחקים גדולים, כנראה שסירת מנוע פחות תתאים לכם. לעומת זאת, אם אתם חולמים למשל על לצאת מדי פעם להפלגות נופש עם כל המשפחה בקפריסין – זו היאכטה עבורכם. סירת מפרש סירות המפרש הינן איטיות יותר, אמנם יש בהן מנוע עזר אך הוא חלש מאוד בהשוואה לזה שבסירות המנוע. הן מציעות את אותה יוקרה כמו סירות המנוע, אבל מומלצות בעיקר למי שמעדיף לתפעל יאכטה עם מפרש, או להשתתף בתחרויות שיט של יאכטות. היתרון המשמעותי הוא שאפשר להפליג בסירה למרחקים גם אם נגמר הדלק, כך שאם אתם חולמים עוד מילדות להקיף את העולם בסירה – זוהי היאכטה עבורכם. מעבר לכך יש עוד מגוון תתי סוגים עבור כל סוג יאכטה, ובהתאם יש מערך שיקולים שלם לחשוב עליו, כך שבכל מקרה כדאי להתייעץ עם מומחים לנושא לפני ששולפים את כרטיס האשראי. מה שלא תחליטו, אין ספק שאתם תיהנו מאוד מהפינוק החדש בחייכם.    

  קראו עוד
  השטת יאכטה

  החשיבות של אישורים מתאימים להשטת יאכטה

  חדשות ואירועים

  אם כלי שיט עושים לכם את זה ויש לכם את התקציב המתאים, אולי כדאי שתפעלו למען הגשמת השאיפה שלכם ותבצעו את הקנייה שעליה חלמתם – רכישת יאכטה. בין אם בחרתם ביאכטה חדשה לגמרי ובין אם תעדיפו לקנות יאכטה יד 2, הדבר העיקרי שמומלץ שתדעו זה שללא הרישיון המתאים לא תוכלו ליהנות כמשיטים מהרכישה החדשה שלכם מבלי לעבור על החוק. למה זה קריטי לעבוד לפי החוקים בכל הקשור להשטת יאכטות? ממש כמו נהיגה ברכב, גם השטת כלי שיט דורשת מיומנות רבה ויכולת גבוהה של שליטה, חלוקת קשב ואפילו יכולת מנהיגות, לכן מי שמבצע את השיט נושא על גבו אחריות רבה. אלו שמחליטים לעשות זאת ללא הרישיון המתאים למעשה לוקחים סיכון אמיתי של פגיעה בחיי אדם וכמובן גם נושאים באחריות פלילית כיוון שהם עוברים על החוק. חשוב לדעת כי עורך דין פלילי הוא היחידי ש"יציל" אתכם ממה שנראה לכם אולי כמו שעשוע אבל הוא למעשה עבירה פלילית לכל דבר – השטת יאכטה ללא רישיון. מסיבה זו חשוב שתשקיעו את הזמן, המאמץ והכסף הדרושים בהשגת רישיון חוקי הניתן על ידי משרד התחבורה, רישיון הנקרא סקיפר, או לחילופין תעודה מתאימה של סקיפר מטעמו של איגוד השייט באמריקה. רישיונות הסקיפרים נחלקים לכמה סוגים, בקטגוריות שבאופן עקרוני מחולקות לפי גודל היאכטה שאתם מבקשים להשיט. באפשרותכם לבחור היכן לבצע את הקורסים ללמידת הנושא, כאשר ייתכן שתבחרו בקורס המותאם לדרישות המינימליות שיספקו לכם רישיון העומד בתנאים להשטת היאכטה העתידית שלכם. עם זאת ייתכן שתבחרו דווקא לעבור מגוון קורסים שונים שיעשירו את הידע שיש לכם בתחום השיט ויאפשרו לכם, בעתיד, להשיט יאכטות גדולות ומורכבות יותר. איך משיגים רישיון ליאכטה? המצב בישראל שונה למדי מאשר במדינות אחרות, בכל הנוגע למורכבות הפלילית של השטת יאכטות ללא רישיון או עם רישיון. אם בבריטניה, למשל, מספיקה תעודת סקיפר שניתנת על ידי בית ספר פרטי ובאמריקה מדובר בארגון שיט שמטעמו ניתנים הרישיונות, כאן בארץ המשיטים חייבים לשאת רישיון מטעם משרד התחבורה הישראלי. גם מי שיגיע אלינו ממדינה זרה שבה רישיון הסקיפר שלו תקף לחלוטין, ייאלץ לוודא כי מדובר בתעודה המקבילה למשיט 30 לפחות – על מנת שיאפשרו לו להשיט כל יאכטה באשר היא בעת העגינה בישראל. ישנה אפשרות ללמוד את נושא השיט כאן בארץ בכמה בתי ספר המיועדים לכך, בחלקם ניתנת האפשרות אפילו ללמוד חלק מן השיעורים ביוון לדוגמה ולחוות אווירה שונה במעט מזו שבישראל. בין אם מטרתכם היא ללמוד שיט למטרות תעסוקה עתידית ובין אם מדובר רק בתחביב או ב"שיגעון" שלכם ואתם מתעניינים רק בהשכרת יאכטות מדי פעם ולא באמת לרכוש אחת לעצמכם, מומלץ להבין לעומק את כל ענייני החוק הכרוכים בנושא ולצאת לשיט רק עם הרישיון המתאים.

  קראו עוד
  השטת ספינת נוסעים

  סקיפר? בוא לשמוע על האופציות שלך להתקדם

  חדשות ואירועים, כללי

  יש לכם תעודת משיט 30, השטתם יאכטה כמה פעמים ומרגישים שקצת מיציתם? בואו לשמוע על אופציות נוספות להנאה מהיאכטה (ומהחיים בכלל) שתוכלו לממש בעזרת שדרוג תעודת המשיט שלכם. כפי שאתם כבר יודעים, תעודת המשיט שלכם מאפשרת לכם להשיט יאכטות מנועיות המונעות באמצעות מנוע או מפרשים בגודל של עד 24 מטר ומשקל של עד 100 טון וכמובן אך ורק בגבולות המדינה. בתי ספר לשייט בארץ מציעים היום קורסים מתקדמים שיאפשרו לכם להתקדם וליהנות עוד יותר מלהשיט את היאכטה שלכם. נציג לפניכם שתי אפשרויות מצוינות כיצד תוכלו לעשות זאת ומה כל אופציה דורשת ונותנת. מה צריך כדי לעבוד כסקיפרים על יאכטה? אם תרצו לעבוד כסקיפרים על יאכטה, תעודה של סקיפר לא תספיק לכם. כדי לעבוד כסקיפרים על יאכטה תצטרכו את הדברים הבאים: לעבור מבחן GMDSS וותק של שנתיים מקבלת רישיון המשיט שלכם. שנה של עבודה בתחום השייט. קורס עזרה ראשונה למשיטים. קורס הישרדות בים וכיבוי אש. מה נותנת תעודת משיט 40? הסמכה להשיט ספינת נוסעים בשכר, עד 55 נוסעים לשייט חופי. בנוסף, אם ברשותכם תעודת משיט 60, תוכלו להשיט עד 12 אנשים בשכר למסע בינלאומי בנוסף לצוות הבטיחות. אם תרצו להשיט יאכטה אל מחוץ לגבולות ישראל, בין אם על מנת לטייל עם המשפחה או החברים ובין אם למטרת עבודה (אז תצטרכו כבר גם את משיט 40), עליכם לקבל תעודת משיט 60. על מנת לקבל את התעודה תצטרכו לענות על הקריטריונים הבאים: בעלי תעודת משיט 30 לפחות שנה. בני 19 ומעלה. בעלי תעודת שרת רדיו. בעלי תעודת עזרה ראשונה והחייאה. בעלי אישור של צבירת וותק של 8 ימי הפלגה בינלאומיים. מה נותנת תעודת משיט 60? אישור להשטת יאכטה מעבר לגבולות ישראל. אילו סוגי עבודות יש לסקיפרים? הרבה מהעבודות על יאכטות עבור סקיפרים מתאימות לאנשים שאוהבים להדריך כמו: מדריך יאכטות עיוני, מדריך יאכטות מעשי או אפילו הדרכה של טיולים כסקיפרים (יותר מתאים לעצמאיים). ישנם מקצועות אחרים שמתאימים לאנשים יותר טכניים כמו: סקיפר משנה, סקיפר מקצועי על יאכטה של אדם פרטי (בדרך כלל בחו"ל), איש צוות על מגה יאכטה (יאכטה בגודל של 40 עד 70 מטר) או בתור איש צוות טכני תפעולי ביאכטות. חלק מהעבודות הן במשרה מלאה וחלקן במשרה חלקית שלפעמים יכולה להיות מספר שעות מצומצם בשבוע, כך שכל סקיפר יכול לעבוד כמה שירצה. הדרך הנכונה להתברג בתחום היא לקבל ניסיון בעבודות קטנות, לצבור שעות ניסיון ולאט לאט לנסות להגיע לאנשים הנכונים שיעזרו לכם להגיע רחוק. הדרך לעבודה הראשונה יכולה להתחיל דרך בית הספר לשייט בו למדתם, חברים שלמדו איתכם בקורס או אפילו דרך קבוצות פייסבוק או באינטרנט.

  קראו עוד
  טיול ביאכטה

  איך לארגן טיול ביאכטה

  חדשות ואירועים

  אין כמו טיול לצורך שבירת שגרה, התרגעות והנאה. ניתן לטייל באופנים שונים ובהתאם לכך לרכוש חוויות שונות. קבלת ההחלטה הסופית בבחירת סוג וסגנון הטיול, המיקום ואופן ההתניידות בו תלויה בגורמים שונים, כגון: עלות כספית, טעם אישי ורצון לחוות מקומות מסוימים בעלי נופים פיסיים ואנושיים ייחודיים, הזמן המוקצב לטיול והפן הפיסי והרגשי. אחת מן האפשרויות החווייתיות והמהנות במיוחד היא טיול ביאכטה, בין אם טיול יאכטה בחו"ל ובין אם בארץ. בית מלון על הים היאכטה מהווה בית מלון לכל דבר. קיימים דגמים שונים של יאכטות בהתאם ליצרן, אולם לרב, היאכטות הן בעלות נוכחות מרשימה, הן בגודלן והן בפינוק ובנוחות שהן מציעות. היאכטות נבדלות בעיצוב הפנים והחוץ שלהן ובסגנון האבזור. חלקן מפוארות יותר וחלקן פחות, כך שכל אחד יכול למצוא את היאכטה העונה לטעמו. יכולת ההפלגה של יאכטה בתנאי ים משתנים היא גבוהה ולכן מתבקש מאוד לבצע איתה טיולים לחו"ל. ניתן לשוט איתה במסלולים ימיים שונים ולאורך חופים ונופים מגוונים. מלבד טיולים ארוכים, היאכטה יכולה גם לשמש אתכם לאירועים שונים ומיוחדים. ימי הולדת, מסיבת רווקים או רווקות, בר מצוות, אירועים עסקיים כמו השקות או כנסים, ועוד הרבה יותר. מה לגבי טיול קטן בסירה? לעומת טיול ביאכטה, טיול בסירה לעומת זאת שונה מהותית. עקב מגבלות הגודל ויכולת ההפלגה ולפיכך הוא יאורגן בהתאם. כמות האורחים תהיה מינימלית, היעד יהיה חייב להיות קרוב, וזמן ההפלגה לא יוכל להימשך יותר מכמה שעות בודדות. לכן באם חשקה נפשכם בטיול מפנק באמצעות שייט בארץ ובחו"ל, הבחירה הנכונה תהיה ביאכטה. כיצד לארגן טיול יאכטה בארץ? שייט ביאכטה בארץ, גם אם הוא מוגבל למספר שעות, מהווה הזדמנות נהדרת ליציאה מהשגרה. הנוף המימי והתכול, השקט מסביב, התנאים המפנקים, רמת האבזור הגבוהה מהווים את כל מה שנחוץ בשביל ליהנות ולהירגע. שייט ביאכטה יכול להיות המקום הנבחר לבילוי רומנטי, בילוי משפחתי, חגיגת יום הולדת וכדומה. קיימות חברות שונות בעלות יאכטות המספקות שייט בהזמנה לפי שעה וכמות המשתתפים וכל שנדרש הוא ליצור קשר עם אחת מהן ו.. לשוט. כיצד לארגן טיול יאכטה בחו"ל שייט ביאכטה מצריך תפעול של סקיפר מנוסה בעל תעודה. לכן, אם אתם מתכננים טיול ביאכטה ואחד מכם הוא סקיפר, יש אפשרות להשכיר את היאכטה לתפעול אישי. אך אם לא, נדרש שיתלווה אליכם סקיפר מקצועי לכל אורך הטיול. ההכנות הנדרשות לפני הטיול הן: בחירה וטיסה אל היעד הרצוי ממנו מפליגים, השכרת היאכטה הרצויה (והפנויה) מחברות שמספקת השכרת יאכטות, עדיף מישראל, הכנת מסלול בהתאם לאזורים המתאימים לשיט ואיתור מפרצים לעגינה, קשירת קשרים עם מקומיים לשמירת מקומות עגינה, בדיקת תחזית מזג האוויר המתוכנן לימי השייט וארגון ביטוח נסיעות לחו"ל מותאם לשייט. מקומות מומלצים לשיט בחו"ל הם יוון, טורקיה, קרואטיה, קורסיקה, סרדיניה, הריביירה הצרפתית, תאילנד, איי סיישל ועוד עשרות ואף מאות יעדים שונים שתוכלו לבחור מהם.  

  קראו עוד
  יאכטה גדולה ומפוארת

  כל מה שצריך לדעת על יאכטות קטנות וגדולות

  חדשות ואירועים

  אחד המשאבים הכי גדולים של ישראל זה הים. בין אם אלו החופים של הים התיכון, חופי הכנרת או חוף הים האדום באילת, הים מספק לישראלים שעות רבות של כיף מסוגים שונים. הים לא מיועד אך ורק לישיבה על החוף ושיזוף, ויש לו הרבה מה להציע מבחינה פעילויות שונות. אנשים אוהבים גם לשחות, לגלוש ולעשות ספורט ימי מכמה סוגים, אך אין ספק שהשכרת יאכטות היא הפינוק הגדול ביותר. סוגים שונים של יאכטות יאכטות הן סוג של סירות יוקרה אשר כוללות הרבה מאוד פינוקים ומהוות סוג מיוחד של בילוי להמון סוגים של תיירים. שייט יאכטות זוהי פעילות שונה ויוצאת דופן, אשר נותנת לאנשים את האפשרות לחוות את הים מזווית שונה וייחודית – יוקרתית יותר. היאכטות הן מגוונות מאוד ומגיעות במגוון גדלים: יאכטות קטנות המתאימות לשיט של משפחה או זוג שרוצה בילוי רומנטי, או יאכטות גדולות שמתאימות לבילוי של כמות גדולה של אנשים. היאכטות הגדולות הן בדרך כלל יותר חדישות ויש בהן אזור גדול בו אפשר לבצע פעילות כמו ריקודים, אכילת ארוחה, ולמעשה כל סוג של בידור סטנדרטי ולגיטימי. חשוב לציין שלא כל אחד יכול פשוט לשכור יאכטה ולהשיט אותה בים. ההשכרה כוללת גם שכירת שירותיו של סקיפר מוסמך אשר ינווט את הסירה ויאפשר לכם רק ליהנות ממה שהיא מציעה. דגש על בטיחות ההכשרה של הסקיפר היא לא פשוטה ודורשת שעות ארוכות בים. באופן עקרוני, כל אחד יכול לגשת לביה"ס לסקיפרים ולהירשם ללימודים, אך חשוב להבין שמדובר באחריות גדולה, לבטח אם מחליטים להשיט אנשים נוספים. בביה"ס לסקיפרים לומדים להשיט את הספינה, לעגון אותה, לנווט אותה וכמובן לתפעל אותה על שלל הפרטים הטכניים הקטנים. כל הלימודים נעשים עם דגש מיוחד על בטיחות לאור ההבנה שהים אינו המקום הכי בטוח שיש. השירות של השכרת יאכטות מתאים לכל סוג של חבורה ויכול לפגוע במטרה של פעילות יוצאת דופן, מיוחדת ומהנה במיוחד. בין אם זו משפחה עם ילדים, זוג המחפש בילוי רומנטי, או חבורת חברים שמחפשת בילוי פרוע בלב ים, כל אחד יכול למצוא את עצמו וליהנות מהשייט, אלא אם כן הם סובלים ממחלת ים. כאשר נמצאים על היאכטה, חשוב להישמע להוראות של הסקיפר ולשמור על כל כללי הבטיחות. יציאה ללב ים היא מסוכנת מאוד, ויש לעשות הכל כדי להקטין את הסיכון ולחזור אל החוף בשלום לאחר הבילוי. הטרנד של השכרת יאכטות הוא פופולארי מאוד גם בחופים שונים במרכז הארץ, גם בכנרת וגם באילת, ולכן יש הרבה מאוד חברות שמחזיקות צי ספינות ונותנות את השירותים הללו. לאור התחרות הגדולה וריבוי היאכטות, המחירים הם לא גבוהים במיוחד, ומי שמרוויח, כמובן, אלו הם התיירים שמקבלים בילוי מיוחד ויוקרתי במחירים נוחים ולכן אנו ממליצים על אטרקציה זאת כחוויה כוללת לחברים, משפחה או סתם אם בא לכם ליהנות כזוג המפליג אל הלא נודע.

  קראו עוד
  סירות יד 2

  סירות יד 2 – האם זאת השקעה נכונה?

  חדשות ואירועים

  שוק היאכטות מוצף בהרבה מאד כלי שייט למכירה. ההיצע באקווה מרינה כולל דגמים וגדלים שונים של יאכטות וסירות מפרש ברמות מחירים שונות. אדם המעוניין לרכוש יאכטה, צריך בשלב הראשון לקבל החלטה איזו יאכטה מתאימה לו, מה יהיה גודלה, רמת האבזור שלה והתקציב שהוא מקצה למטרה זו. רכישת סירות יד 2 היא השקעה נכונה? רכישת כל מוצר יד 2 יש בו סיכוי אך גם סיכון, אפשר לבדוק את המוצר באופן מוקפד והכול ייראה כשורה ושבוע לאחר מכן תתגלה בו תקלה. צריך להביא בחשבון שמוצר שכבר היה בשימוש יכול לעבוד עוד שנים רבות ללא תקלות אך יכול גם להתקלקל ולגרור תיקון שיעלה סכום קטן או סכום גבוה. כשקונים סירות יד 2 לוקחים סיכון ומודעים לאפשרות של עלויות נוספות שערכן לא ידוע. כשקונים יאכטות חדשות, קיימת תקופת אחריות וברוב המקרים אין בסירות תקלות ובטח לא תקלות מהותיות כמו לדוגמה מנוע שמפסיק לפעול, שערך התיקון שלו הוא גבוה במיוחד. כשרוכשים יאכטה יד 2 רצוי לשקלל את עלות היאכטה וההוצאות הנלוות כמו העברתה מנמל הבית באירופה או מיעד אחר לישראל ורק לאחר נכן לקבל החלטה אם להשקיע ברכישת יאכטה זו או עדיף להשקיע סכום גבוה יותר ולרכוש יאכטה חדשה, כדי שלא יופתעו מתקלות לא צפויות שבסופו של דבר יעלו באופן ניכר את ערך הרכישה כולה. מהן הבדיקות שיש לבצע בסירות יד 2 טרם הרכישה? הנקודות החשובות ביותר שיש לבדוק טרם הרכישה הן סוג הספינה, גודלה, לאיזו מספנה היא משויכת מיהו המעצב שלה ומהי היסטורית השייט שלה. בנוסף לכך, יש לסקור את המידע על תצורת כלי השייט, עמדת הסקיפר, כמה תאים קיימים, מהו הריהוט הקיים בו, אבזור ותכולת המטבח וכל פרט אחר המופיע במפרט הסירה. לצורך בדיקה מעמיקה ומקצועית כדאי להיעזר בשירותיו של מהנדס ימי שיסקור את הספינה על כל רבדיה, הציוד בה כמו משאבות המים, מכשירים חשמליים, סדקים, חורים או מקומות שבהם קיים פעפוע של מים . בתום הבדיקה ההיקפית יעביר המהנדס לרוכש הפוטנציאלי חוות דעת נרחבת שעל פיה, הוא יוכל לקבל החלטה מושכלת. היאכטות של אקווה מרינה במעגן של Aqua Marina אפשר לרכוש יאכטות וסירות מתוך המבחר הגדול של ספינות הקיימות בה. סירות מעץ, מפיברגלס, הכוללות מפרשים, או ללא מפרשים, בגדלים שונים ובכמה דרגות של גילאים. רוב הסירות הן יאכטות שמורות, במצב תחזוקתי מעולה שטופלו כראוי על ידי בעליהן הקודמים לאורך כל ההיסטוריה שלהן. הצוות המקצועי שלנו, יעביר לרוכש הפוטנציאלי הסברים בשקיפות מלאה על מצבה המכני של כל אחת מהספינות, תוך עריכת השוואות בין הדגמים השונים. בנוסף לכך, אנו מציעים לרוכשים נסיעת מבחן בסירות הרלבנטיות כדי לחוש את השייט בה. עלות היאכטות השונות נע בין כמה עשרות אלפי ₪ לכמה מאות אלפי ₪ תלוי בגודלה, בגילה ובאין ספור פרמטרים נוספים. הפלגה נעימה !

  קראו עוד

  השכרת יאכטות בחו"ל – המדריך המלא

  חדשות ואירועים

  פרטים טכניים של היאכטה הפלגה ביאכטה היא דרך נפלאה להכיר נופים מרהיבים ועולמות חדשים. כשאתם מגיעים למדינה מעבר לים ואתם מעוניינים לשכור יאכטה לשימושכם, חשוב לבדוק כמה נקודות אקוטיות. השכרת יאכטות בחו"ל דורשת בדיקה מקיפה. יש להתאים את גודלה של היאכטה למספר הנופשים שאמורים לשהות עליה. שיהיה לכולם מספיק מקום, שלא יהיה צפוף מדי בחופשה אך מצד שני רצוי לא לשכור יאכטה ענקית עבור מספר מצומצם של נופשים. נקודה חשובה נוספת היא רמת האבזור של היאכטה, ברמה הבטיחותית שתכיל את כל הציוד הנדרש, בתחום הספורט האתגרי או הצלילה יש לוודא כי קיים על היאכטה מלוא הציוד ההכרחי כדי שאפשר יהיה ליהנות מכך בעת השייט בנהרות או בלב ים. חשוב לבדוק שהיאכטה מבוטחת בפוליסה המכילה את כל הסעיפים החשובים בערך הכספי המלא. שהייה ארוכה על היאכטה אם אתם מתכננים שהייה ארוכה של כמה ימים או יותר יש להיערך לכך מראש, לרכוש מספיק מזון ושתיה כך שתוכלו להכין ארוחות טעימות או לחילופין לרכוש מראש ארוחות מוכנות שאפשר לחמם בכל עת. לעריכת חגיגות יש לוודא כי קיים על הספינה כל הציוד הדרוש, מערכת שמע רמקולים וכו'. התנהלות ביאכטה במדינות זרות שיט ביאכטה במים הטריטוריאליים של כל מדינה אמור להתבצע על פי התקנות שנקבעו במדינה זו. מדינות רבות מקפידות על ביצוע של כל הנהלים ואוכפת אותם. אחד הנושאים הללו הם השמירה על איכות הסביבה במי הים כך שלא ייגרם זיהום סביבתי. בהתאם לאמנה שנחתמה על ידי כל המדינות במזרח התיכון. האמנה כוללת הוראות על אי השלכת פסולת לים ומניעת נזילת דלק למי הים. השכרת יאכטות בטורקיה מחייבת יישום תקנת BLUE CARD .כל יאכטה מחויבת לרכוש כרטיס זה התקף לשנה שלמה, בנוסף לתעודת ההפלגה בה רשומים לכל היותר ארבעה סקיפרים .הסיבה לכך היא שבכל פעם שהיאכטה עוגנת בנמל, היא אמורה לתאם שאיבה של מיכל האגירה, הן של המים השחורים מהשירותים והן של המים האפורים מהמקלחת, הפעולה מתקיימת בתיאום עם מנהלת הנמל. ריקון המכל מתבצע ללא תשלום או תמורת תשלום סמלי . לאחר ביצוע פעולה זו, מחתים נציג המנהלת את הכרטיס הכחול כך שיהיה אישור על מימוש הדרישה . הרשויות מקפידות מאד על נושא זה ונציגי משמר החופים מבקשים לראות את המסמך החתום מעת לעת כדי לוודא שאכן בוצע ריקון של מיכל השירותים. צוללנים אינם מורשים לקפוץ מהיאכטות לצלילות אלא אם הדבר נעשה במסגרת הגורמים שיש להם אישור לכך. הסיבה לכך היא שקיימים אוצרות ארכיאולוגיים מתחת לפני הים והרשויות עושות כל שניתן כדי למגר את התופעה של איסוף פריטים ארכיאולוגיים. דרישות נוספת של הרשויות בנושא השכרת יאכטות הן נשיאת רישיון בר תוקף ליאכטה, הקפדה על מילוי מלוא הנהלים כולל ניקוי הסיפון בסבון אקולוגי . אי שמירה על כל החוקים או על חלקם, עלולה להסתיים במעצר. הפלגה נעימה !

  קראו עוד

  לקבלת פרטים נוספים, צרו עמנו קשר